inne prace

Widłoń (aka Długopis), 2017

Obiekt przygotowany na piętnastą edycję Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Organizatorzy ulokowali imprezę w opuszczonym budynku Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i tematycznie obracała się wokół tradycji modernizmu, chemii w życiu człowieka oraz pojęcia "rozwarstwienia" rozumianego dowolnie. Widłoń to "designerskie" widły na kanwie tzw. pomnika otwartej dłoni Le Corbusiera z Czandigarh.

drewno, metal, żywica, 175cm
Starego fura, 2015

Wideoinstalacja przygotowana na trzynastą edycję Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Organizatorzy ulokowali imprezę na terenie dawnych koszar milicijnych, a jej tematem przewodnim były "czyny zakazane". Praca "Starego fura" to improwizacja filmowa na bazie klasycznego, amatorskiego materiału z portalu Youtube. W filmie tym trzech dorosłych wciela się w nastolatków, porywających nocą samochód ojca jednego z nich.


Humor i człowieczeństwo, 2009

Praca "site-specific" przygotowana na siódmą edycję Przeglądu Sztuki w Ekstrmalnych Warunkach Survival we Wrocławiu. Organizatorzy ulokowali imprezę na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych
w Pawilonie Czterech Kopuł. To miejsce realizacji legendarnych dzieł polskiego kina m. in. Noża
w wodzie czy Rękopisu znalezionego w Saragossie. Koncepcja pracy była bardzo prosta. W jednej z sal wytwórni, wyciemnionej i wygłuszonej, wyświetlano na monitorze film, na którym Charlie Chaplin odbiera honorowego Oscara.Generator lakonicznych rysunków z tekstem, 2008

Ta praca to prosty program komputerowy, "komponujący" na żądanie użytkownika losowo wybrany rysunek z trzech elementów pogrupowanych w oddzielnych bazach danych. Pierwsza baza zawiera "tła", druga główne elementy rysunku (postaci, scenki, symbole itd.), a trzecia baza to zbiór zróżnicowanych typograficznie lakonicznych sformułowań. Generator łączy za każdym razem te trzy elementy w jeden tytułowy "lakoniczny rysunek z tekstem", który wyświetlany jest na monitorze komputera. Przy założeniu, że brak tekstu jest jednym z wariantów, program mój jest w stanie wygenerowac 1 000 000 (milion) zupełnie wyjątkowych prac graficznych. Poniżej przykładowe rysunki oraz film z nagraną pracą Generatora.